Всі   НОВИНИ

ФОТОПід Харковом невідомі напали на пенсіонерів: 80-річна жінка померла, чоловік у важкому стані в лікарні (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

У Харкові відбувся перший міжнародний гендерний форум (ВІДЕО)


07 липня 2017 20:13
переглядів: 218

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/45083/45083_082508642.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

 У Харкові відбувся перший міжнародний гендерний форум. Участь у зустрічі взяли більше півтисячі людей. Нагальну важливість гендерної рівності в суспільстві обговорювали представники й представниці посольств США, Австралії та європейських країн, науковці, політики, бізнесмени та громадські діячі. Наскільки Україна відстає в культурі рівних прав і можливостей, та які зміни впроваджуються, аби зрушити ситуацію накраще, дивіться в наступному матеріалі.

Україна на 69 місці у світі за показником гендерної рівності. Це дані минулого року. І це означає, що представники різних статей мають зовсім нерівні права та можливості. Це стосується всіх сфер життя суспільства. Тож вирішення питання дискримінації за ознаками статі для населення країни є нагальним. Саме на цьому акцентували увагу учасники першого Міжнародного гендерного форуму, який пройшов у Харкові.

Марина Порошенко перша леді України, очільниця Благодійного фонду

Згідно з даними державної служби статистики, українські жінки отримують на 36% меншу зарплату ніж чоловіки при рівних посадах і навичках. За результатами інших досліджень цей розрив ще більший. Сьогодні ми з вами є свідками створення першого масштабного українського майданчика для розвитку лідерського потенціалу жінок та підвищення їхніх рівнів впливу на суспільно-економічні процеси.

В Україні 23 млн жінок - це 54% населення. При цьому їхній потенціал не використовується і на половину. Як приклад, експертки наводять політичну арену. У вітчизняному парламенті 12% жінок, натомість у Німеччині - 37%, у Канаді - 28%, у Швеції - 44%. До всього українкок закон і досі офіційно обмежує в праві вибору професії.

Ірина Суслова голова підкомітету з питань гендерної рівності ВРУ, народний депутат України

У 1993 році Міністерством охорони здоров"я було підписано наказ про заборону жінкам про заборону працювати на більше ніж 450 професіях. І знову і тут Парламент має позитивні зрушення у цьому полі, на сьогодні в комітеті з питань соціальної політики відбувається розгляд трудового кодексу, нового трудового кодексу, який, я гадаю, буде невдовзі ухвалено Парламентом, в якому запроваджено і передбачено, щоб за рівноцінно виконану роботу була відповідно рівноцінна оплата праці

Незважаючи на це, процес вирівнювання у гендерному зрізі все ж триває. Щодо позитивних зрушень у сфері рівності прав українців, учасники форуму говорять про грунтовну базу депутатських напрацювань або навіть підписаних змін до існуючих законів. Зокрема, днями був підписаний Президентом закон про інклюзивну освіту. А за кілька місяців можна очікувати новий підхід у медицині.

Ірина Луценко автор ідеї форуму, народний депутат України

Це реформа медицини, яка стосується будь-кого. Це і реформа сільської медицини, яка запропоноване буде, я думаю, на початку вересня Президенту України. Яка дасть жінкам на селі мати кращий і рівніший доступ до медицини, і не їдучи в район, не чекаючи швидкої, отримати допомогу на місцях.

Цей гендерний форум у Харкові, за задумом організаторів, має стати першим із низки подібних заходів. Наступний майданчик для обговорень планують провести на Київщині. До нього хочуть залучити ще більше міжнародних представників.

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!