Всі   НОВИНИ

ФОТОУкраїнські резервісти відправляються на навчання (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Економіка

Інформує податкова


03 липня 2017 11:16
переглядів: 392

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/45043/45043_111621770.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

До уваги платників податку на додану вартість!
Як зауважив начальник Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області -Юрій Зайцев на семінарі для платників податків, починаючи з 01.07.2017 реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 753/30621 .
Якщо платник податку отримав квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної
Інформуємо, що платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, а в перехідний період (з 01 квітня 2017 року до 01 липня 2017 року) у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301.Таблиця надсилається виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.
Електронні формати Таблиці розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС
Електронні формати Таблиці розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.
Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника»,вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Таблиці в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку)
Підтвердженням про отримання Таблиці є перша квитанція (квитанція про доставку). Після обробки та розгляду Комісією ДФС Таблиці платнику протягом п’яти робочих днів направляється друга квитанція, в якій зазначається інформація про результат розгляду (врахування/неврахування інформації).При заповненні Таблиці необхідно заповнювати вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010), код товару згідно з УКТ ЗЕД, код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010).Звертаємо Увагу, що при подані Таблиці відповідно до виду економічної діяльності необхідно обов’язково зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг згідно з Державним класифікатором продукції послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються), а також платник може зазначити коди товарів/послуг, які ним придбаються (отримуються) для їх виготовлення.
Оновлено форму Звіту про використання доходів неприбуткової організації
Фахівці Центральної ОДПІ м. Харкова звертають увагу платників податків, що  20 червня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469 «Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» (далі – Наказ № 469).Цим Наказом № 469 затверджено зміни до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 «Про затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації» (далі – Наказ № 553).Зокрема, Наказом № 469 передбачено, що фінансова звітність, яка подається відповідно до пункту 46.2 статті 46 розділу I Податкового кодексу України, є додатком ФЗ до Звіту та його невід’ємною частиною.З оновленим текстом Наказу № 553 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).Довідково: Наказ № 469 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 20.06.2017 № 48.
З 1 липня система автоматизованого моніторингу ступеня ризиків податкових накладних працюватиме у звичайному режимі
З 1 липня 2017 року, відповідно до пункту 74.2 статті 74 розділу ІІ, пункту 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 –VІ, повноцінно запрацює електронна система  автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних /розрахунків коригування критеріям оцінки ступеням ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Разом з цим повідомляємо, що з 20 червня 2017р. також набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017  №567 «Про затвердження оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – наказ № 567).Ознайомитись з зазначеним наказом можна, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник податку має право звернутись до  ДФС (ГУ ДФС у Харківській області) протягом 365 календарних днів
Відповідно до вимог наказу №567 , якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає одній з умов, визначених у п.п. 1 та 2  п. 6 цього наказу, - реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється, відповідно до вимог пункту 201.16. статті 201 розділу V Кодексу.У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник податку має право звернутись до  ДФС (ГУ ДФС у Харківській області) протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкових зобов’язання, відображеного у такій податковій накладної/розрахунку коригування  та надати  письмові пояснення та копії документів.ГУ ДФС у Харківській області доводить до Вашого відома, що відповідні    письмові пояснення та копії документів, визначених  наказом №  567, можливо надавати в електронному вигляді засобами електронного зв’язку і скористатись перевагами та можливостями АС «Єдине вікно подання електронної звітності ( Електронного кабінету ).Електронний документообіг збереже Ваш час та ресурси!
Оновлену декларацію акцизного податку необхідно подавати вже за липень поточного року
Як зауважив заступник начальника Центральної ОДПІ-Дмитро Таран, Міністерством фінансів України  прийнято наказ від 24.04.2017 № 451 „Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку” (далі – наказ № 451).Наказ № 451 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 06 червня 2017 (опубліковано 06.06.2017 в «Офіційному віснику України» № 44).Платники акцизного податку вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, наказом № 451, не пізніше 20 серпня 2017 року за звітний період - липень 2017 року.Звертаємо увагу, що в зв'язку зі скасуванням акцизного податку з роздрібного продажу пального з 01.01.2017 р суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію пального, не заповнюють розділ II додатка 6 до декларації акцизного податку «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів». Розділ II додатка 6 до цієї декларації заповнюється тільки в разі надання суб'єктами господарювання, що здійснюють роздрібний продаж пального, уточнюючої декларації з відповідними операціями, здійсненими до 1 січня 2017 року і задекларованим в звітності, наданої до 21 січня 2017 року (тобто наданої за грудень 2016 року).Більш детальна інформація викладена у листі ДФС України від  19.06.2017 № 15789/7/99-99-15-03-03-17.
Змінено форми Звіту про контрольовані операції
Центральна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що 16.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 468 «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Наказ № 468).
Наказом № 468 затверджено Зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Наказ № 8).
Внесеними змінами до Порядку складання Звіту про контрольовані операції передбачено:
Звіт подається до 01 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису;у разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому Звіті інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати новий Звіт (Звіт з позначкою «звітний новий») до граничного строку подання Звіту за такий самий звітний період або уточнюючий Звіт (Звіт з позначкою «уточнюючий») після граничного строку подання Звіту за такий самий звітний період.
Новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачено при складанні основного Звіту (Звіту з позначкою «звітний»);якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Розширено перелік нафтопродуктів, звільнених від сплати акцизу
Центральна ОДПІ звертає увагу що  Постанова Кабінету Міністрів України № 377 від 31.05.2017 р., якою внесено зміни до його власної постанови від 27.12.2010 р. № 1215 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання або ввезення на митну територію України легких та важких дистилятів для використання як сировини для виробництва етилену», набрала чинності  з 03.06.2017 р.Зазначеними змінами Порядок № 1215 приведено у відповідність до чинних норм Податкового кодексу. Зокрема, Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до п. 229.3 ст. 229 Податкового кодексу та розширено перелік нафтопродуктів, які ввозяться в Україну, як сировина для виробництва етилену без сплати акцизного податку з оформленням податкового векселя, як гарантії її цільового використання.
Перелік таких нафтопродуктів доповнено:
- важкими дистилятами за кодами 2710 19 31 01, 2710 19 31 10, 2710 19 31 20 згідно з УКТ ЗЕД;
- скрапленим газом за кодами 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00 згідно з УКТ ЗЕД;- бутаном, ізобутаном за кодом 2901 10 00 10 згідно з УКТ ЗЕД.Водночас, зміни, внесені до Порядку № 1215, не змінюють механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок).Детальніше з Постановою № 377 можна ознайомитися за посиланням:
http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100005073-pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-27-grudnya-2010-r-no-1215-postanova-kmu-vid-31-05-2017-r-no-377?preview=1497359890
Про видачу ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами
Приймання документів та видача ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється згідно з Рекомендаціями щодо організації роботи головних управлінь ДФС України, затверджених наказом ДФС України від 24 жовтня 2014 року  № 213 із змінами (далі за текстом – наказ № 213). Платники податків, які здійснюють господарську діяльність у м.Харкові та Харківській області, для подачі заяв на оформлення ліцензій на право роздрібної торгівлі, подовження термінів діючих ліцензій,  переоформлення ліцензій та анулювання ліцензій необхідно звертатися до Центрів обслуговування платників податків (ЦОП) Державних податкових інспекцій ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельних  об’єктів.Також, доводимо до відома платників податків, що управління  контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Харківській області, здійснює, відповідно до наказу № 213, розгляд поданих документів, оформлення (переоформлення) та видачу ліцензій (дублікатів)  на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Де платники податків можуть отримати оформлені, переоформлені та з подовженням дії ліцензії
Платники податків можуть отримати оформлені, переоформлені та з подовженням дії ліцензій, як у ЦОПах (центрах обслуговування платників податків) Державних податкових інспекцій ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельних  об’єктів так і в управлінні  контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Харківській області (м. Харків, пр. Науки,9).Крім того, в Державних податкових інспекціях ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельних  об’єктів здійснюється реєстрація отриманих ліцензій.
Про умови включення ОСББ до Реєстру неприбуткових установ та організацій
Неприбутковими установами (організаціями) можуть вважатись тільки  ті, які  одночасно відповідають вимогам  п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).Також обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу і не є платниками податку на прибуток, можуть бути віднесені, зокрема, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (п.п. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
Інструктивні документи, які регламентують порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 (далі — Порядок).У разі утворення ОСББ в порядку, визначеному Законом  України від 29 листопада 2001 року № 2866-ІІІ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» зі змінами, складання статуту ОСББ відповідно до Типового статуту, а також відповідності ОСББ вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 Кодексу, таке ОСББ може бути включено до Реєстру.Більш детальна інформація наведена у листі ДФС України від 13.06.2017 №15151/7/99-99-12-02-04-017.
Про зміни до форми акцизної накладної та декларації акцизного податку
Як звернув увагу присутніх на семінарі начальник Центральної ОДПІ м. Харкова-Юрій Зайцев, 06.06.2017 набрали чинності накази Міністерства фінансів України від 24.04.2017 № 451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» та від 24.04.2017 № 452 «Про затвердження Змін до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» (далі – Наказ № 452).Наказом  №  451 було затверджено Зміни до форми декларації акцизного податку (далі – Декларація) та Порядку заповнення та подання Декларації, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (далі – Наказ № 14).
Уточнено відображення після 01.01.2017 операцій з роздрібної торгівлі підакцизних товарів
Зокрема, уточнено відображення після 01.01.2017 операцій з роздрібної торгівлі підакцизних товарів в розділі Д «Податкові зобов'язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» та додатку 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» до Декларації, показники яких приведено у відповідність до положень підпункту 2 пункту 1, підпункту 2 пункту 8 розділу І Закону України від 20 грудня 2016 року
№ 1791-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».
Зміни до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної
Наказом № 452 затверджено Зміни до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та внесено зміни до форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218(далі – Наказ № 218).Зокрема, примітку 1 форми акцизної накладної та форми розрахунку коригування акцизної накладної доповнено новим типом причини«6 - виробництво пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно)», яка зазначається у разі ненадання отримувачу пального акцизної накладної/розрахунку коригування акцизної накладної.У верхній лівій частині заявки на поповнення (коригування) залишку пального, що відвантажується на умовах, встановлених статею 229 розділу VI Податкового Кодексу України, із змінами і доповненнями (далі – Кодекс), замість відмітки «Х» проставляється тип причини «1».
Інформація для уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету
Для уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, в акцизній накладній, розрахунку коригування акцизної накладної вказуються основні реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне, та особи – отримувача пального, зокрема назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі при взятті на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 глави 5 розділу II Кодексу.
З оновленими текстами Наказів №№ 14, 218 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Накази №№ 451, 452 опубліковані в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.06.2017 № 44.
При розрахунках платіжними картками РРО потрібен
Центральна ОДПІ нагадує, що ст. 3 Закону № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено обов’язок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу:- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
У разі ж здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб’єктами господарювання виключно через банківські установи, РРО не застосовується
Таким чином, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції при проведенні розрахунків за готівкові кошти та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), зобов’язані застосовувати РРО з обов’язковою видачею особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документа.
Також слід звернути увагу, що у разі здійснення розрахункових операцій з використанням POS-терміналів треба дотримуватися вимог Закону України від 05.04.2001 р. № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Правила сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями
У поточному році зазнали змін норми щодо нарахування та сплати ЄСВ фізичними особами - підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб - підприємців на загальній системі і осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність є сума доходу, отриманого від їх діяльності, яка оподатковується  ПДФО.При цьому, сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску на місяць.
Якщо платниками не отримано дохід в звітному році або окремому місяці звітного року
З 2017 року разі, якщо такими платниками не отримано дохід в звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов'язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, визначеної Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464  в редакції Закону № 1774. При цьому, сума ЄСВ не може бути менше розміру мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).
З 01 січня 2017 року - 704 грн. (3 200 х 22%)Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, визначеної Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути менше розміру ніж мінімальний страховий внесок (п. 3 ч. 1 ст.7 Закону № 2464).З 01 січня 2017 року - 704 грн. (3 200 х 22%)
Щодо сплати ЄСВ фізичними особами-підприємцями, які обрали 1 групу спрощеної системи
Відповідно до змін, з 01.01.2017 фізичні особи - підприємці, які обрали 1 групу спрощеної системи, мають право платити єдиний внесок в сумі не менше ніж 0,5 мінімального страхового внеску.З 01 січня 2017 року - 352 грн. (3 200 х 0,5 х 22%).
З 01.01.2017 звільняються від сплати єдиного внеску за себе ФОП на спрощеній і на загальній системах оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону № 2464).
Зазначена норма не застосовується до осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, така особа користується правами, виконує свої обов'язки і несе відповідальність, які передбачені для платника ЄСВ в частині діяльності, яка здійснюється нею як фізичною особою - підприємцем або особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність.
Про застосування РРО при продажі алкоголю
Основні принципи державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями регламентовані Законом України від 19.12.1995   N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Крім того, ст. 15 Закону N 481 визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватись тільки за наявності ліцензії.Також, ст. 15 Закону N 481 передбачено, що ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, у якій, зокрема, зазначається перелік РРО (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться в місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться в місці торгівлі, і дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
Щодо заповнення додатку до ліцензії
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказується перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться в місці торгівлі.
Тобто, при продажі алкогольних напоїв суб’єкт господарювання, який здійснює розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів та інш.) повинен використовувати РРО.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06.07.1995 N265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"
Зокрема, пунктом 1 і 2 ст. 3 розділу I Закону N 265 встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та / або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Включення платника податків до плану-графіка проведення документальних планових перевірок
Згідно з пунктом 77.1 статті 77 Кодексу документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.З 01.01.2017 набрали чинності зміни до пункту 77.1 статті 77 Податкового Кодексу, внесені Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».Тепер відповідно до пункту 77.1 статті 77 Кодексу план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків у 2017 році формується відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524.
Затверджений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків має обмежений доступ
Затверджений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків відповідно до наказу ДФС від 28.08.2014 № 88 належить до переліку відомостей, що містить службову інформацію та має обмежений доступ. Зазначений наказ ДФС розміщено на офіційному веб-порталі ДФС в розділі «Публічна інформація».Водночас, згідно з пунктом 77.4 статті 77 Кодексу право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.Відповідна податкова консультація надана  у листі ДФС України від 26.04.2017 № 10/6/99-99-14-03-01-15/ІПК.
Чи застосовується РРО при продажу б/у телефонів?
Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.Водночас норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16 березня 2017 року № 231.Згідно з Переліком № 231 до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00.При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.
Детальніше у листі ДФС України від 16.05.2017 № 205/Б/99-99-14-05-01-14/ІПК.
Чи подавати звіт про пільги сільгосптоваровиробнику, який отримує бюджетну дотацію
Починаючи з 01.01.2017 р. у зв’язку із скасуванням спеціального режиму оподаткування ПДВ усі сільгоспвиробники, які були зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, переведені на загальну систему оподаткування ПДВ.  Окрім того, сільськогосподарські товаровиробники отримали право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції після їх внесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Про це нагадують податківці на ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 101.26).Згідно з п. 2 Порядку № 1233, суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає Звіт про суми податкових пільг.Сільгоспвиробники сплачують ПДВ на загальних підставах. А отже, подання звіту про суми податкових пільг сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, за результатами отримання бюджетної дотації не здійснюється.
Нацбанк пом'якшив умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізосіб
По-перше, відтепер Фонд має право звернутися до Національного банку з клопотанням про зміну умов кредитного договору у разі наявності на те обґрунтованої потреби. Клопотання має бути подане не пізніше ніж за 15 робочих днів до настання строку виконання чергових зобов’язань за кредитом.Зокрема, Фонд матиме можливість подовжувати строк користування кредитом від НБУ. При цьому, загальний строк користування кредитом з урахуванням усіх продовжень має становити не більше 5 років. Також, у разі продовження строку користування кредитом процентна ставка за ним встановлюється на рівні діючої процентної ставки за кредитним договором, але не менше облікової ставки НБУ на дату прийняття рішення про продовження строку користування кредитом.
По-друге, пом’якшено вимоги щодо строків погашення державних облігацій, які надаються Фондом у заставу за кредитом. Раніше НБУ приймав у якості застави ті ОВДП, строк погашення яких настає не раніше ніж через два дні після строку погашення кредиту. Тепер у якості застави приймаються у тому числі папери, строк погашення яких настає не раніше ніж день погашення кредиту або його відповідної частини.Водночас Національний банк уточнив порядок користування Фондом кредитами НБУ у разі наявності у Фонду вільної ліквідності.
ПДФО у разі надання житла працівникам
ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 24.05.2017 р. №324/6/99-99-13-02-03-15/IПК нагадує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, згідно з пп. 163.1.1 якого об'єктом оподаткування фізособи-резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.ДФС звертає увагу, що ця норма не містить посилань на те, що дохід у вигляді вартості використання житла, яке є власністю юридичної особи (працедавця) та надане у користування працівнику відповідно до умов колективного договору, не оподатковується ПДФО. Зазначене лише свідчить, що такі доходи не є додатковим благом. Якщо за договором позички юрособа передає фізособі (працівнику) у користування житло без визначення грошової вартості такого користування, то у розумінні ПКУ немає кваліфікуючої ознаки доходу, поняття якого наведено у пп. 14.1.54 ПКУ.
За який період вперше подаються оновлені звіти № 1-ОА та 1-ОТ
Нагадуємо, що наказом Мінфіну від 10.11.2016 р. № 943, який набрав чинності 08.05.2017 р., внесено зміни до форм та Порядків заповнення звітів:
№ 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»
№1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі».
Податківці у підкатегорії 115.02 ресурсу "ЗІР" тепер повідомили, що суб’єктам господарювання необхідно подати ці звіти за оновленими формами до 10 червня 2017 року (тобто останній день подання такої звітності є 9 червня 2017 року) за звітний період - травень 2017 року.
Кабмін схвалив введення електронної системи контролю за обігом алкоголю та тютюну
Заступник начальника Центральної ОДПІ м. Харкова-Ольга Дикань зауважила, що Кабінет Міністрів України схвалив проект закону "Про внесення змін в Податковий кодекс і деякі законодавчі акти щодо контролю за обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів". Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.Документом пропонується запровадити в Україні автоматизовану електронну систему контролю за обігом підакцизних товарів.Також законопроект уточнює особливості складання акцизної накладної на алкогольні та тютюнові вироби.
Законодавчу основу для сільгоспкооперацій планують удосконалити
Передбачається, що такий підхід допоможе створити комплексну та зручну в користуванні законодавчу основу для сільгоспкооперації, а також усунути існуючі на сьогодні колізії між різними законодавчими актами з цього питання, - пише"Вісник".
Законопроектом №6527, зокрема, пропонується:- відмовитися від жорсткого поділу сільгоспкооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи засновникам самостійно обирати види та форму діяльності;- на законодавчому рівні закріпити такі принципи утворення і діяльності сільгоспкооперативів: добровільність та відкритість членства у сільськогосподарському кооперативі, сільськогосподарському кооперативному об’єднанні; демократичність; автономність і незалежність; співпраця між кооперативами тощо;- закласти ефективну модель економічної діяльності сільськогосподарського кооперативу, яка дає змогу підвищити його конкурентоздатність на аграрному ринку, запобігає подвійному оподаткуванню (як на рівні кооперативу, так і на рівні його членів), дає можливість діяти як з метою отримання прибутку, так і зберегти за собою неприбутковий статус;- зберегти положення щодо державної підтримки сільськогосподарської кооперації, також передбачається заснування Агенції сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації, яка, зокрема, здійснюватиме інформаційну, консультативну та методологічну допомогу, спрямовану на розвиток сільськогосподарської кооперації, розробляє пропозиції зі створення сприятливої податкової, фінансово-кредитної, інвестиційної державної політики в цій сфері.
Кабмін затвердив порядки участі ДРС та Мінекономрозвитку у заходах державного нагляду (контролю)
Кабмін постановою від 24.05.2017 р. № 388 затвердив:
1) Порядок участі Державної регуляторної служби у заходах державного нагляду (контролю), що здійснюються іншими центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, державними колегіальними органами, органами виконавчої влади АР Крим, органами місцевого самоврядування
Зазначено, що ДРС бере участь у заходах державного нагляду (контролю) з метою виявлення та попередження порушень вимог законодавства під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) органами державного нагляду (контролю) та вжиття заходів реагування у випадках, передбачених законом, за фактами виявлення таких порушень.
Уповноважені представники ДРС під час участі у заходах державного нагляду (контролю) мають право:
одержувати від посадових осіб органу (органів) державного нагляду (контролю) та суб’єктів господарювання інформацію, довідки, копії документів, скарг, матеріалів, відомості щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю);
вимагати від посадових осіб органу (органів) державного нагляду (контролю) зупинення дій, які порушують вимоги законодавства, та усунення вже вчинених порушень;
складати протоколи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом.
Підставою для участі уповноважених представників ДРС у перевірці є звернення суб’єкта господарювання, що включений до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю), із зазначенням обґрунтування такої участі.
Підставами для відмови госпсуб’єкту від участі ДРС у перевірці можуть бути:
отримання ДРС звернення від суб’єкта господарювання після початку перевірки;
відсутність у зверненні госпсуб’єкта обґрунтування щодо необхідності участі ДРС у заході державного нагляду (контролю) з посиланням на документи, що свідчать про порушення вимог законодавства органом державного нагляду (контролю).
Прийняте рішення про участь у заході державного нагляду (контролю) або інформація про відмову від участі у такому заході будуть оприлюднюватися на офіційному веб-сайті ДРС.

До уваги платників єдиного податку!
Як визначено у пункті 299.10. статті 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), - реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі наявності випадків, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 ПКУ. Отже, у разі наявності у платника податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів за рішенням контролюючого органу реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.
Центральна ОДПІ м. ХарковаЯкщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!