Всі   НОВИНИ

ФОТОНа Леваді зводять новий житловий мікрорайон (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Політика

На облаштування кордону проситимуть витратити заарештовані 500 млн грн Януковича (ВІДЕО)


16 червня 2017 19:49
переглядів: 269

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44979/44979_074934986.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

 На облаштування кордону проситимуть витратити заарештовані 500 млн грн Януковича. Зараз же проект Стіна профінансований на 600 млн грн, а не дофінансування складає понад 2 з половиною млрд грн. У відсотковому значенні Європейський вал найбільше готовий у Харківській області - 70%. Цифра на інших ділянках суттєво менші. Представники комітету з питань національної безпеки проінспектували саме цю ділянку кордону, аби внести до Верховної Ради пропозицію про нагальну потребу фінансування.

Ось так діятимуть харківські прикордонники у разі виявлення дрг.

- Ця система дозволяє повністю контролювати ділянку. Ми бачимо, група тримається на контролі, ми бачимо дії прикордорнних нарядів.

За відпрацюванням дій у Центрі управління слідкують представники комітету з питань нацбезпеки України. Завдяки комплексу Стіна, а це відеоспостереження, сейсмодатчики, тепловізори та налагоджений зв'язок між підрозділами безпеки - можна виявити та затримати контрабандистів чи розвідгрупу.
Власне, так мають бути обладнані всі 1934 км кордону з Росією. Та нині готовність Стіни на жодній ділянці не стовідсоткова, а десь ще не розпочата зовсім.

Сергій Бідило начальник Східного регіонального управління

На ділянці Харківського загону вже створено практично на 80% практично ця система, і вона діє по всьому кордону. На всій ділянці, на 5 відділах прикордонної служби по всій ділянці проводяться інженерні роботи. По Сумській ділянці роботи не проводяться, роботи проводяться у нас по ділянці Луганського загону.

Головна причина - недофінансування. Із 2015 прикордонники на облаштування отримали 600 млн грн, а це 17% від обіцяного.

Едуард Марков помічник начальника регіонального управління

В 2015 році було передбачено планом виділення 900 млн грн, але протягом року надійшло на рахунки Державної прикордонної служби лише 400 млн. В 2016 році було передбачено виділення 1 млрд 200 млн грн, але протягом року надійшло лише 200 млн грн.

У комітеті з Нацбезпеки як можливе додаткове джерело фінансування пропонують використати заарештовані гроші Януковича та його поплічників.

Андрій Тетерук член комітету з питань національної безпеки і оборони

Ті кошти, які були повернені в держбюджет України, які Янукович вкрав і які ми повернули в бюджет, повинні - ми будемо обговорювати це - принаймі 500 млн повинні бути виділені, аби ті роботи, які заплановані були виконані і закінчені в строк

Саме з проханням про використання цих коштів для потреб кордону комітет звернеться до Верховної Ради. Тим часом на 2017 держава передбачила профінасувати Стіну на 800 млн, але отримати очікують тільки 200 млн. Потреба ж у завершенні проекту нагальна, наголошують прикордонники,

Юрій Зайцев заступник начальника штабу Регіонального управління прикордонної служби

Ми маємо інформаці про те, що вздовж кордону йде нарощування воєнної присутності, вони розворачивають нові точки стояння, свої городки, свої бази. Це є на жаль, воно є. І ми не можемо сказати, що нічого не буде.

Нагадаю, закінчення проекту Європейський вал відтермінували до 2020. Із початку року прикордонникам виділили 30 млн, наразі до Східного регіонального управління надійшло 6 млн грн, за які власне і продовжують облаштовувати кордон.

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!