Всі   НОВИНИ

ФОТОНа Вінничині «Камаз» зіткнувся із позашляховиком «Suzuki Grand Vitara». Загинув неповнолітній (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

Поранених українських бійців лікують завдяки харківським медичним розробкам (ВІДЕО)


16 червня 2017 19:35
переглядів: 120

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44975/44975_073947910.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

 Поранених українських бійців лікують завдяки харківським медичним розробкам. Місцеві інженери та науковці допрацювали набір магнітних інструментів, які знаходять і витягає осколки з будь-якого органа постраждалого. Пристрої вже застосовують на передовій та у військово-медичних центрах. Лікарі говорять, що потреба в постійному удосконаленні оснащення та інструментів є постійною, адже зараз у військовому шпиталі перебуває більше сотні поранених, травмованих чи хворих бійців. А буквально днями сюди вертольотом переправили з інших медзакладів сімох військових.

Олександра привезли до військового шпиталю після обстрілу Жолобка. Це Луганське селище проросійські бойовики накрили мінометним вогнем на початку червня. Військовий опинився у лікарні з кількома осколками в руці. Найбільший, посміхається, боєйь зберіг напам"ять.

Олександр Станичий військовий 93 ОМБр

Пришлось доставать с помощью магнита, там в Северодонецке не получилось достать, доставили сюда на вертолете. Він був глибоко, не помню точно наскільки. Десь отут.

Не тільки кінцівки, а й будь-які органи, навіть серце - магнітні інструменти допомагають виявити осколки та дістати їх за дозволом лікаря звідусіль.

- Вот буквально недавний случай. Видите, металлический осколок находится в сердце, он прошел через сердце, можно видеть даже ход огневого канала через правое легкое и остановился в сердце. Но здесь все благополучно кончилось, он был прооперирован.

Придумали розробку та виготовили перший інструмент науковці Фізико-технічного інституту ще рік тому. Із огляду на види та складність поранень на прохання військових хірургів магніти з того часу постійно допрацьовували. Тож натепер у комплекті з"явилися і нові інструменти.

Володимир Негодуйко начальник операційного відділення Харківського військово-медичного центру

Несмотря на тот арсенал инструмента, который у нас на данный момент был, мы не могли извлекать инородные тела, которые являлись плоскими. Поэтому придумали вот этот данный инструмент - вот эти 2 магнита сос пециальным углублением, таким носиком. С помощбю этого носика мы заходим за инородное тело, оно прилипает к магниту. Мы его извлекаем без всяких проблем.

Цікаво, що один інструмент розробили, аби врятувати конкретного бійця зі складним пораненням.
Нині комплектами таких магнітів оснащені всі мобільні шпиталі в АТО. Виготовили їх та передали до лікарень коштом розробників і спонсорів. Використовують же магніти буквально щодня -

Віктор Біленький провідний хірург Харківського військово-медичного центру

Восновном сейчас чаще поступают осколочные множественные ранения, которые полиорганные, скажем так. Это ни один осколок, который сидит в руке, ноге, а повреждается и грудная клетка, и брюшная полость, и конечности.

За весь період АТО харківський військово-медичний центр прийняв близько 20 тисяч бійців. І тільки за останні півроку сюди привезли більше 7 сотень поранених і травмованих, і це без урахування хворих.

 

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!