Всі   НОВИНИ

ФОТОУ Харкові повторюються випадки захворювання на сказ (ВІДЕОКОМЕНТАР)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

Поранених українських бійців лікують завдяки харківським медичним розробкам (ВІДЕО)


16 червня 2017 19:35
переглядів: 214

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44975/44975_073947910.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

 Поранених українських бійців лікують завдяки харківським медичним розробкам. Місцеві інженери та науковці допрацювали набір магнітних інструментів, які знаходять і витягає осколки з будь-якого органа постраждалого. Пристрої вже застосовують на передовій та у військово-медичних центрах. Лікарі говорять, що потреба в постійному удосконаленні оснащення та інструментів є постійною, адже зараз у військовому шпиталі перебуває більше сотні поранених, травмованих чи хворих бійців. А буквально днями сюди вертольотом переправили з інших медзакладів сімох військових.

Олександра привезли до військового шпиталю після обстрілу Жолобка. Це Луганське селище проросійські бойовики накрили мінометним вогнем на початку червня. Військовий опинився у лікарні з кількома осколками в руці. Найбільший, посміхається, боєйь зберіг напам"ять.

Олександр Станичий військовий 93 ОМБр

Пришлось доставать с помощью магнита, там в Северодонецке не получилось достать, доставили сюда на вертолете. Він був глибоко, не помню точно наскільки. Десь отут.

Не тільки кінцівки, а й будь-які органи, навіть серце - магнітні інструменти допомагають виявити осколки та дістати їх за дозволом лікаря звідусіль.

- Вот буквально недавний случай. Видите, металлический осколок находится в сердце, он прошел через сердце, можно видеть даже ход огневого канала через правое легкое и остановился в сердце. Но здесь все благополучно кончилось, он был прооперирован.

Придумали розробку та виготовили перший інструмент науковці Фізико-технічного інституту ще рік тому. Із огляду на види та складність поранень на прохання військових хірургів магніти з того часу постійно допрацьовували. Тож натепер у комплекті з"явилися і нові інструменти.

Володимир Негодуйко начальник операційного відділення Харківського військово-медичного центру

Несмотря на тот арсенал инструмента, который у нас на данный момент был, мы не могли извлекать инородные тела, которые являлись плоскими. Поэтому придумали вот этот данный инструмент - вот эти 2 магнита сос пециальным углублением, таким носиком. С помощбю этого носика мы заходим за инородное тело, оно прилипает к магниту. Мы его извлекаем без всяких проблем.

Цікаво, що один інструмент розробили, аби врятувати конкретного бійця зі складним пораненням.
Нині комплектами таких магнітів оснащені всі мобільні шпиталі в АТО. Виготовили їх та передали до лікарень коштом розробників і спонсорів. Використовують же магніти буквально щодня -

Віктор Біленький провідний хірург Харківського військово-медичного центру

Восновном сейчас чаще поступают осколочные множественные ранения, которые полиорганные, скажем так. Это ни один осколок, который сидит в руке, ноге, а повреждается и грудная клетка, и брюшная полость, и конечности.

За весь період АТО харківський військово-медичний центр прийняв близько 20 тисяч бійців. І тільки за останні півроку сюди привезли більше 7 сотень поранених і травмованих, і це без урахування хворих.

 

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!