Всі   НОВИНИ

ФОТОНа Харківщині відсвяткували 330-річчя обрання гетьманом Івана Мазепи (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

В Україні стартувала медична реформа. "Вісті" дізнались, як до неї ставляться самі лікарі (ВІДЕО)


14 червня 2017 18:12
переглядів: 301

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44967/44967_061230305.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

 В Україні стартувала медична реформа. 8 червня у Верховній Раді проголосували за проект закона, що змінює підхід до фінансування медпослуг. Нагадаю, головним принципом буде "гроші ідуть за пацієнтом", а не оплата ліжкомісць. Із лікарем треба буде заключати договір про надання послуг, а пацієнт матиме право на отримання "пакетів" послуг. Зміни торкнуться всіх рівнів надання домоги. "Вісті" поспілкувалися з представниками перинатального центру третього рівня, аби дізнатися, як вони ставляться до реформи.

Анастасія стала мамою двійнят. Артур і Гліб народилися передчасно, дітки з"явилися на світ із вагою кіло 200 і кіло 150. Тож вже більше місяця за малюками доглядають медики.

Анастасія Шабаліна мама двійнят

Поскольку у нас двойня, я уже изначально предполагала и понимала, что доносить тяжеловато двойню. Поэтому вібор стоял однозначно - сюда. Попали мы, конечно, планировали чуть позже, но попали раньше. На 29 неделе мы решили появиться на свет - сами добровольно, сами все порешали.

У перинатальному центрі третього рівня окрім передчасних пологів також приймають жінок із важкою акушерською та екстрагенетальною патологіями. Тобто тут лікуються та народжують жінки, яким ще 20 років тому лікарі забороняли виношувати: онкологічні хворі, вагітні з вадами серця чи діабетом. Тому саме тут - де допомагають у найбільш складних ситуаціях - ми вирішили запитати, чи потрібна реформа їхньої галузі.

Ірина Кондратова керівник регіонального перинатального центру

Она необходима позавчера. Она необходима позавчера, но будет колоссальное сопротивление. Это реалии сегодняшнего дня.

Перша зміна - торкнеться майбутніх мам вже на первинному рівні.

Ірина Кондратова керівник регіонального перинатального центру

Беременными, не относящимися к группе риска, занимается семейный врач, семейный врач-акушерка. И сегодня нам будет так переформатировать в том числе и первичку, чтобы, во-первых, семейных врачей, которые панически боятся беременных и детей первого года жизни, правильно наблюдать этих беременных, правильно выделять группу риска - понимать маршрут пациента.

До слова, перинатальний центр за своєю ініціативою вже з минулого року проводить тренінги для акушерок із районів області. Але така робота, переконана керівник центру, має дійснюватися на держрівні паралельно з введенням реформи.
Нагадаю, первинна лопомога повністю входить у "зелений" пакет, який оплатить держава. Сюди також включені невідкладна та паліативна допомоги. Також входять пологи та догляд за дітьми.
Але існує ще "синій" і "червоний" пакети. Тобто співоплата послуг спільно державою та пацієнтом чи виключно хворим при складніших випадках.
Ось цей так званий "прейскурант" для другого і тим більш найскладнішого третього рівня меддопомоги ще невизначені і тільки формуються.

Ірина Кондратова керівник регіонального перинатального центру

Мы самая затратная история во всем этом. Выхаживание ребенка до полутора киллограмм в первые двое суток - каждые сутки мы тратим по сегодняшним ценам в Украине - где-то тысячу, полторы тысячи долларов. Мы ждем для начала хотя бы какой-то пакет, который мы могли начать обсуждать. Мы ждем какую-то понятную методику рассчета медицинской услуги.

Прораховують можливу вартість послуг для "синього" та "червоного" пакетів нині у кількох пілотних областях. Вони мають бути сформовані за приницпом "діагностично-споріднених груп". Медики наголошують, що отримати правила потрібно якнайшвидше, адже вже з початку 2018 року змінеться і приницп фінансування галузі.

 


Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!