Всі   НОВИНИ

ФОТОПід час пожежі у Києві помер малюк (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

У Харкові розглянули питання фінансування обласного центру онкології (ВІДЕО)


24 травня 2017 13:12
переглядів: 181

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44867/44867_012225967.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Обшарпані стіни, старезні меблі, радянська приладдя та дах, що протікає, - нині такі реалії у Харківському обласному центрі онкології. Близько півроку тому медзаклад отримав новий статус комунального некомерційного підприємства. Керівництво закладу нарікає, можновладці обіцяли закладу автономію, розвиток та гідне фінансування. Натомість, за словами лікарів центру, грошей вистачає тільки на зарплати та сплату комунальних послуг. Тож у понеділок на профільній комісії з питань охорони здоров'я обласної ради серед інших розглянули і питання фінансування закладу для онкохворих.

У вересні минулого року Харківський обласний онкоцентр реформували. Після скандальних заяв активістів про корупцію в медустанові і звільнення директора, центр поміняв свої назву, статус - на комунальне некомерційне підприємство, та отримав нового керівника. За словами, нового директора, чиновники обіцяли онкоцентру автономію, розвиток, фінансування та реконструкцію. Натомість, з моменту реформування нічого не змінилося. .

Денис Скорий ген. директор КНП "Обласний центр онкології"

Мы на сегодняшний момент имеем финансирование, которое складывается из финансов на выплату зарплаты, на проплату комунальных услуг, на минимальное поддержание хозяйственной деятельности - вот и все. В связи с этим возникают определенные вопросы , возникают сложности, поскольку условия, в которых находятся пациенты - неудовлетворительны.

Більш того, директор онкоцентру наголошує, у закладі почастішали перевірки.

Денис Скорий ген. директор КНП "Обласний центр онкології"

Пять проверок за один месяц - это, как минимум, много. По той причине, что для того, чтобы обеспечить работу комиссии, нужно чтобы все руководители структурных подразделений не участвовали в лечебном процессе, а у нас из 5-ти рабочих дней в неделю - 5 операционных. Это выбивает просто работу учреждения из нормального ритма и мы не в силах оказывать помощь.

15 травня відбулося засідання комісії з питань охорони здоров"я Харківської обласної ради, на якому зокрема розглянули проблему фінансування онкоцентру. У профільній комісії наголошують, не мають повноцінної підтримки медгалузі:

Галина Сіроштан начальник відділу з медичної діяльності Управління охорони здоров'я ХОДА

Почався 17 рік, були віділені розрахунки, ви знаєте, що область і взагалі галузь охорони здоров"я фінансується не більше 30%. 30 - це дуже багато.

Можливим додатковим джерелом фінансування для центру міг бути грант від банку інвестиційного розвитку. Натомість, і тут ситуація конфліктна.

Галина Сіроштан начальник відділу з медичної діяльності Управління охорони здоров'я ХОДА

Онкодиспанцер заповнив анкету і дав згоду на проведення ІЄБ капітального ремонту, однак вся інша документація яка прилагалася нашим листом - до управління не дійшла. Таким чином, мінрегіон буд онкологічний диспанцер вичеркнув.

Денис Скорий ген. директор КНП "Обласний центр онкології"

Мы вам передали всю документацию, если она до вас не дошла, раз уж у нас такие "хорошие" отношения, так почему вы не сказали, что она к вам не дошла и ее нужно подкорректировать? А я вам расскажу - это просто саботаж. Это самый настоящий саботаж.

Лише за один квартал харківський онкоцентр лікує близько 6-ти тисяч пацієнтів та проводить близько тисячі операцій. Не дивлячись на умови, тамтешні лікарі вже провели кілька унікальних для України операцій світового рівня. Після засідання питання фінансування харківського обласного онкоцентру потрапило на розгляд до губернатора та профільної комісії Верховної Ради.

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!