Всі   НОВИНИ

ФОТОНа Харківщині відсвяткували 330-річчя обрання гетьманом Івана Мазепи (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

Харківські аграрії знову хочуть повторити рекорд врожайності зернових


14 квітня 2017 18:05
переглядів: 106

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44808/44808_060637919.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Харківські аграрії знову хочуть повторити рекорд врожайності. Нагадаю, протягом 2015-16 років щоразу вдавлося зібрати близько 4 млн 385 тис зернових. Такий позитивний прогноз у сільгосппідприємствах роблять після оцінки стану озимих. Разом із цим фермери порахували - цьогорічна посівна обійшлася їм дорожче на чверть.

Олександр Григорович показує, як виглядає квітнева озима. Коріння міцне. Пшениця зійшла рясно - 5,8 млн рослин на гектар. У Харківській області 87% озимини у гарному та задовільному стані. Усе завдяки снігу та підкормкам. Тож прогноз на врожайність смарагдових полів фермер дає позитивний.

Олександр Ніконенко, керуючий агрофермою:

Ожидаем получить 50-55 центнеров с гектара. В прошлом году средняя урожайность озимой пшеницы составила 48 центнеров на круг. В этом году виды на озимую пшеницу чуть-чуть лучше. 

Більшість господарств вже закінчили з ранніми зерновими, зараз чекають прогріву грунту, щоб засівати соняшник і кукурудзу. Місцеві фермери наголошують, цьогоріч довелося працювати в умовах стрибків цін -посівна обійшлася їм дорожче на чверть.

Іван Гончаров, заступник директора з виробництва агротовариства:

Подоражала. Значит процентов на 25. 25 минимум. Это только семена подорожали на 25%, удобрения, если посчитать то, что мы их чуть раньше купили, но процент по кредиту надо выплачивать, соответственно цена выросла тоже процентов на 15 по сравнению с прошлым годом. 

Зіграла свою роль і відміна спецрежиму для аграріїв - із 1 січня держава скасувала цю пільгу, і господарства працюють на загальній системі оподаткування. Фермерам пропонують залучатися до держпрограм із підтримки.

Олександр Нездюр, директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА:

На сегодняшний день существует программа по поддержке аграриев, по поддержке села. Одна из них это возвращение НДС. Для этого необходимо хозяйствам подать заявки до 1 числа, после 1 числа налоговая рассматривает те хозяйства, которые подали эти заявки, их внесение в бюджет для того, чтобы возвращать И после этого казначейство к 15 числу возвращает. На сегодняшний день 101 предприятие предприятие области на 2,2 млн грн уже подали эти заявки. 

Окрім цього аграрії можуть скористатися програмою з компенсації кредитів. За такою схемою Харківська область у 2016 повернула господарствам 22,5 млн грн. Також з'явилася і нова програма - вона передбачає повернення коштів за купівлю вітчизняної сільгосптехніки.

Не зважаючи на зміни, Харківщина спробує повторити рекорд останніх 2 років і знову стати кращою за врожайністю. Регіон планує засіяти мільйон 800 тис га. та отримати 4,3 млн тонн зернових.

 

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!