Всі   НОВИНИ

ФОТОНа Житомирщині затримали "на гарячому" групу видобувачів бурштину (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

Шукач кращої долі повернувся з Росії. У країні-агресорі обіцяють більше, ніж роблять для переселенців (ВІДЕО)


07 квітня 2017 18:43
переглядів: 138

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44765/44765_064925123.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Де родився - там і згодився. У нашому наступному сюжеті ми розкажемо історію повернення додому. Молодик у буремному 2014-тому з Донеччини поїхав за кращою долею до Росії. Три роки поневірянь, нелегальної роботи за копійки та образ. Яка ціна російського громадянства та чи варто шукати кращої долі у РФ - далі з перших вуст.

Костянтин народився і виріс у Маріуполі. Після того, як отримав бакалавра у 2014, за кращою долею та заробітком вирішив поїхати до Росії.

Костянтин, переселенць (повернувся з Росії): 

Наслушался историй, что там можно заработать. Мне по семейным обстоятельствам нужны были деньги и поехал в поисках этих самых денег. 

У східного сусіда йому обіцяли хорошу зарплатню, житло та громадянство в перспективі. Хлопця за спеціальною програмою для переселенців відправили у Калінінград. І ось там Костянтин відчув, як переселенців приймає Росія - змінив не одну роботу та оселю: іноді, згадує, ледь-ледь вистачало на хліб з водою та кімнату у комуналці.

Костянтин, переселенць (повернувся з Росії):

Они видят, что люди туда приезжают за лучшей долей и этим успешно пользуются. Т.е. никто не будет предоставлять нормальную работу, никто не будет тебя уважать, под тем предлогом, что иди куда хочешь, мы таких найдем вагон. В основном - стройка, ремонт. Связываешься с подрядчиками и они уже дают тебе работу. Но приходится поработать дважды: потому что нужно сначала сделать объект, а потом "выбить" у подрядчика свои деньги, образно выражаясь. 

Костянтину все ж вдалося отримати громадянство, а от про його ціну - юнак дізнався згодом.

Костянтин, переселенць (повернувся з Росії):

Примерно год обивал пороги местных УФМС и тут же меня "приятно удивили" - забрали в армию. Не прошло и месяца с тех пор, как получил гражданство. Какой есть забрали и никто особо не смотрел. 

У Росії молодику розповідали, що саме після проходження служби він отримає і омріяну легальну роботу, і закордонний паспорт, і право на водійські права, однак не так сталося, як гадалося.

Костянтин, переселенць (повернувся з Росії):

Даже отслужив срочную службу и получив российский паспорт - остаешься тем самым "понаехали", которого любой работадатель считает в праве эксплуатировать и ставить тебя в очень суровые рамки. Когда человек видит, что тебе нужна работа и ты готов буквально на все он, естественно, предпочтет платить тебе меньше, пусть ты даже более квалифицирован. 

І Констянтину урвався терпець - хлопець вирішив повернутися додому. Тепер, з двома паспортами та набитими гулями заробітчанства у РФ, юнак планує закінчити на Батьківщині магістратуру та викладати у школі...українську історію. А тим, хто мріє про золоті гори у країні-агресорі, Костянтин радить:

Костянтин, переселенць (повернувся з Росії):

Все, кто собираются туда ехать - пусть еще раз задумаются и подумают о последствиях...дом - он, как-никак, и есть дом. 

 


Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!