Всі   НОВИНИ

ФОТОПід Харковом невідомі напали на пенсіонерів: 80-річна жінка померла, чоловік у важкому стані в лікарні (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

Диверсію в Балаклії скоїли за допомоги безпілотника. Територію довкола арсеналу розмінують до 18 травня


06 квітня 2017 18:31
переглядів: 143

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44751/44751_063923177.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Диверсію в Балаклії скоїли за допомоги безпілотника. Про це поінформували слідчі в постанові Київського районного суду. А ось наслідки березневого лиха на Харківщині вдасться подолати тільки в середині травня. У ДСНС цю дату назвали стосовно своєї зони відповідальності з розмінування. Вибухотехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій мають очистити від боєприпасів 31 тис. га. Працюють бригади по 12 годин щодня. Ситуацію довкола 65-того арсеналу у четвер обговорили на міністерському рівні.


11 тисяч вибухонебезпечних предметів - стільки з 23 березня. вилучили боєприпасів з території Балаклії та довколишніх селищ. Нагадаю, піротехніки ДСНС працюють в 10-ти км зоні на відстані кілометр від арсеналу.

Микола Чечоткін, голова ДСНС:

Загальна площа забруднення боєприпасами складає близько 31 тис 400 га. З яких 468 га - це територія арсеналу. 1400 га - це територія 10 населених пунктів, які потрапили в 10 км зону навколо арсеналу. І 29,5 тис га - це ділянки місцевості за межами населених пунктів 

Очистити площу, закріплену за відомством, у Державній службі з надзвичайних ситуацій планують до 18 травня. Для цього по 12 годин на день працюють 135 фахівців і півсотні одиниць техніки. До завершення робіт забруднені боєприпасми зони помічені позначками мінної небезпеки. Але і з завершенням розмінування території увага до району вибухотехніків буде посилена, дснсники будуть проводити постійний моніторинг і супровід сільськогосподарських робіт. Україна вже на кількох прикладах переконалася, що процес гуманітарного розмінування є тривалим.

Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр України:

2004 - це Новобогданівка, де розмінування йшло понад 10 років. Лозова (Харків) - 2008 рік - де розмінування йшло практично понад 5 років. Сватово, де сих пір, з 2015 року, ми знаходимо ті боєкоплекти, які підлягають розмінуванню. 

На розмінування Кабмін виділив Балаклійщині 20 мон грн. Нагадаю, із бюджетів усіх рівнів на відновлення Балаклії спрямували 112 грн. Зараз тривають ремонтні роботи в житловому секторі.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:

Всі роботи знаходяться в звичному робочому графіку. Основний акцент робимо на відбудову житлового фонду. На сьогоднішній день 16 будівельних компаній Харківської області вже працюють у Балаклії, а це 410 будівельників. Основний акцент робимо на ремонті покрівель, другим етапом - це встановлення вікон і потім будемо переходити до внутрішньо-будівельних робіт. 

У Балаклії зазнали пошкоджень більше сотні багатоквартирних будинків, 4 з яких відновити вже не можна. За даними обласної влади, процедура придбання житла для родин, які лишилися без домівок, триватиме до 3 місяців.
Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!