Всі   НОВИНИ

ФОТОУ Харкові повторюються випадки захворювання на сказ (ВІДЕОКОМЕНТАР)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

Балаклія - уряд виділив 100 млн грн на відновлення і 20 млн на утилізацію боєприпасів


29 березня 2017 16:58
переглядів: 126

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44694/44694_050131358.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Слідчі групи вже можуть зайти на окремі ділянки військових складів у Балаклії. Про це повідомили в оперативному штабі Міноборони. Також на складах працює інженерна та пожежна техніка. На території захисного периметру продовжують працювати сапери. Тим часом будівельники приступили до відновлення міста. А Кабінет Міністрів України виділив на відновлювальні роботи в Балаклійському районі 100 млн грн.

Сапери проводять попередню розвідку у костюмах, наданих службі Канадою. Спецодяг захищає від осколків і пристосований для робіт у будь-який сезон. Усі задіяні фахівці пройшли міжнародну підготовку - у Канаді чи Латвії в центрах розмінування, мають досвід роботи в Іраку, Афганістані, зоні АТО.

Ми вибуваєм на ділянку місцевості, де є вибухонебезпечні предмети, ідентифікувати їх, щоб сапер міг підійти до них ближче вже без костюма. 

За перший день вдалося знищити 2,5 тонн снарядів, це близько 100 боєприпасів різного калібру. Їх зібрали після розльоту з житлових секторів. Це були так звані пробні "закладки", після яких утилізація ввійде в повсякденний графік.

Нагадаю, утилізацію проводять в кар'єрі на полігоні держпідприємства "Балаклійський ремонтний завод". Тим часом сапери продовжують розміновувати територію довкола складів.

Олександр Тарасов, командир загону розмінування:

Периметр охоронної зони технічної території 65-того арсеналу. Сьогодні ми знаходимося на найбільш забрудненій ділянці, де різнотипні боєприпаси знаходяться. 

Тим часом будівельники вже взялися до ремонту пошкоджених закладів соціальної сфери. 29 березня розпочнуться роботи зі встановлення вікон у двох школах та дитячому садку. Починаючи з 30 березня, встановлюватимуть вікна в житлових будинках.

Станом на ранок середи в 320 будинках поки не було змоги відновити подачу газу через відсутність мешканців вдома, і ще близько 600 - через пошкодження мереж і вентиляційних каналів.

У координації надання гуманітарної допомоги місцевим допомагають представники цивільно-військового співробітництва ЗСУ.

Олександр Сорва, представник цивільно-військового співробітництва ЗСУ:

Закриті вікна, які були вибиті внаслідок вибухів. Наступні наші кроки, які ми плануємо, це підключення гуманітарних організацій. Активізація роботи з волонтерами щодо надання негайної допомоги цивільному населенню. 

Голова Харківської обласної ради назвали попередню суму завданих вибухами та пожежами збитків. Йдеться про 220 млн грн, але вона може сягнути і 300 млн з урахуванням шкоди, завданої промисловості. Точну цифру експерти назвуть після завершення підрахунків.

На засіданні уряду 29 березня Кабінет Міністрів України виділив 100 млн грн на відновлювальні роботи в Балаклійському районі. Ще 20 млн грн виділили ДСНС на проведення розмінування та утилізації вибухонебезпечних предметів.

 

 


Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!