Всі   НОВИНИ

ФОТОДва вбивства і поранення: Днями група бандитів у Нікополі скоїла напад на власника місцевого кафе (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Економіка

Інформує податкова


28 березня 2017 15:52
переглядів: 232

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44681/44681_035357642.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Про умови звільнення від оподаткування ПДВ операцій з безоплатної передачі майна
Як зауважив начальник Центральної ОДПІ м. Харкова-Юрій Зайцев, згідно із п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно ст. 186 цього Кодексу.Підпунктом «в» пп. 14.1.185, пп. «в» пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що постачання товарів/послуг включає в себе безоплатну передачу майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі. Таким чином операція із безоплатної передачі майна з балансу платника податку на баланс іншого платника є операцією з постачання такого майна, яка є об'єктом оподаткування ПДВ.Водночас такі операції звільняються від оподаткування ПДВ у разі безкоштовної передачі з балансу платника податку на баланс іншого платника індивідуально визначеного майна за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу.
Режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовується за умови одночасного виконання таких вимог:
При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений нормами пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу, застосовується за умови одночасного виконання таких вимог:
передаватись повинен об’єкт будь-якої форми власності;
передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами;
передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
До відома платників акцизного податку
ДФС України у листі від 13.03.2017 № 6150/7/99-99-12-03-03-17 «Про надання інформації» надано роз’яснення щодо застосування положень Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, затвердженого постановою КМУ від 04.02.2013 №69.
Зміни в порядку обліку платників
ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу платників податків, що Міністерством фінансів України видано наказ від 21.12.2016 №1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за №42/29910 (далі – Наказ №1125).
Відповідно до пункту 6 Наказу №1125 він набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Документ опубліковано в Офіційному віснику України від 17.02.2017 №14, тобто з 19.03.2017 зазначений Наказ набирає чинності.
Наказом №1125 скасовуються або спрощуються (удосконалюються) окремі документи, які подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків.
Затверджуються нові документи:
- «Довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру» за формою №34-ОПП;
- «Заява про взяття на облік за неосновним місцем обліку» за формою №17-ОПП;
скасовуються такі документи:
- «Довідка про взяття на облік платника податків» за формою №4-ОПП;
- «Повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку» за формою №16-ОПП;
удосконалюються такі документи
- «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» за формою №20-ОПП;
- «Заява (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів)» за формою №1-ОПП;
- «Заява (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність)» за формою № 5-ОПП.
Визнаються такими, що втратили чинність, документи
При цьому, зауважив начальник Центральної ОДПІ-Юрій Зайцев, з дня набрання чинності Наказом №1125 визнаються такими, що втратили чинність, документи, що були видані контролюючими органами до набрання чинності Наказом №1125 та є дійсними на дату набрання чинності Наказом №1125:
- довідки про взяття на облік платника податків за формою №4-ОПП (крім тих, що були видані платникам податків, відомості щодо яких не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а саме відокремленим підрозділам іноземних компаній, організацій, у тому числі постійним представництвам нерезидентів, уповноваженим особам договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, управителям майна, інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції, виконавцям проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, дипломатичним місіям, військовим частинам та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність);
- повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою №16-ОПП.
Змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233 (із змінами), вдосконалено та спрощено форму «Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість» за формою №1-ПДВ (далі – Заява).
У новій формі Заяви виключено відомості щодо:
- найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;
- місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання);
- контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб);
- кількості працюючих тощо.Новою формою Заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність управителів майна. Додаток до Заяви до контролюючих органів не подається.
Харківська митниця ДФС про електронне декларування
Розвиток митних органів спрямовано на подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил, а також на запровадження світових стандартів діяльності органів доходів і зборів в напрямку спрощення митних процедур, підвищення ефективності здійснення митного контролю та застосування інформаційних технологій, максимальне практичне використання яких відображене в Міжнародній конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція, 1999 рік).
Окреме місце серед заходів інформаційних технологій займає процедура електронного митного декларування (електронного митного оформлення). Кожен з суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності має доступ до процедури електронного декларування на підставі сервісної системи безоплатного надання послуг акредитованим центром сертифікації ключів.
Митниця почала активно впроваджувати електронне декларування товарів з січня 2009 року
Наразі, митне оформлення вантажів в електронному вигляді повністю реалізоване в усіх митних режимах.
Харківською митницею постійно підтримується курс на забезпечення ефективного митного сервісу, який передбачає оптимізацію часових витрат на проведення митних формальностей, запровадження гнучкого графіку роботи митних постів та забезпечення реалізації електронного декларування. Так, якщо в 2011 році питома вага документів, що пред'являються митниці в електронному вигляді, становила менше 1%, то в 2013 році електронні митні декларації склали 67,61%, в 2014 році - 93,99%, за січень 2017 року процент електронних митних декларацій в Харківській митниці ДФС склав 99,97%.Завдяки використанню електронного декларування та автоматизованої системи управління ризиками в Харківській митниці ДФС зберігається тенденція до зменшення часу виконання митних формальностей при оформленні декларацій. Так, у січні 2017 року середній загальний час оформлення товарів становить 2 години 12 хвилин.
Введено процедуру автоматичного розподілу митних декларацій між інспекторами митниці
В рамках мінімізації впливу людського фактору на результативність переваг електронного декларування Міністерством фінансів України введено процедуру автоматичного розподілу митних декларацій між інспекторами митниці, яка на сьогоднішній день на митних постах Харківської митниці ДФС реалізована в повному обсязі. Слід зазначити, що ця процедура виключає можливість «в ручному режимі» обирати посадових осіб підрозділу митного оформлення, які будуть здійснювати митне оформлення товарів за конкретними митними деклараціями чи підприємствами, а також попереджає можливі корупційні дії у вигляді попередньої змови посадової особи митниці та підприємця.
Перспективами подальшого розвитку електронного декларування в Україні є:
- встановлення стандартів використання інформаційних технологій і засобів електронних комунікацій для вдосконалення митного контролю та досягнення 100-відсоткового електронного декларування підприємствами товарів та транспортних засобів;- зменшення кількості, спрощення та гармонізацію митних формальностей, скорочення часу їх проведення;- створення комфортних умов для сприятливого розвитку міжнародної торгівлі, зниження для бізнесу ризику адміністративного тиску та усунення підґрунтя та можливості для корупційних проявів, мінімізацію впливу людського фактору при прийнятті рішень органами доходів і зборів та іншими контролюючими органами;- створення єдиної електронної бази даних для забезпечення оперативного автоматичного обміну інформацією про товари, що переміщуються через кордон України, а також про результати проведення державних видів контролю.
Декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році
Триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році.
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:
– доходу від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо);
– доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;
– доходу від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм);
– доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомогомайна;
– отримання іноземних доходів;
– доходу у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів;
– інших доходів, з яких протягом 2016 року податок не утримувався.
Не зволікай – декларацію подавай!
Центральна ОДПІ нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року. Останній день подання декларації - 03 травня 2017 року. Додаткова інформація на веб-порталі ДФС та суб-сайті територіальних органів ДФС у Харківській області.
Податкові накладні за новою формою реєструються з 16.03.2017 р.
Міністерством фінансів України видано наказ від 23.02.2017 р. № 276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137 (далі — наказ № 276).Вказаним наказом, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення.
Відповідно до пункту 5 наказу № 276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.Враховуючи те, що наказ № 276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), він набрав чинності 01.03.2017 р.
Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу № 276) починаючи з 16.03.2017 р.До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом № 276).
Отримуємо податкову знижку за користування іпотечним житловим
Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ.
Включення відбувається за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:
- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;- відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом, прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів), а також довідку з банку про суму фактично сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом;- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.
Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості
Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчислення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.Декларацію про майновий стан і доходи платники податку подають до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації).Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік – до 31 грудня 2017 року. Право на отримання податкової знижки у 2017 році щодо витрат, понесених у 2016 році, на наступний рік не переноситься.
Щодо змін у справлянні транспортного податку
Відповідно до Законів України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, які набрали чинності 1 січня 2017 року, зокрема, щодо транспортного податку:- скасовано мінімальний граничний розмір та зменшено вдвічі максимальний граничний розмір ставок податку, які мають прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку зі збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень;- зменшено вдвічі середньоринкову вартість (до 375 розмірів мінімальної заробітної плати), відповідно до якої легкові автомобілі відносяться до об’єктів оподаткування транспортним податком та яка має прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку зі збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень;- змінено порядок визначення середньоринкової вартості транспортного засобу –вартість легкового автомобіля визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.Більш детальна інформація викладена у листі Державної фіскальної служба України від 10.02.2017 № 3262/7/99-99-01-03-02-17 «Про проведення роз’яснювальної роботи».
Порядок декларування доходів, отриманих громадянином у спадщину чи у подарунок
Як зауважив начальник Центральної ОДПІ-Юрій Зайцев, громадянам, які у 2016 році отримували доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна від осіб, які не є членами сім`ї першого ступеня споріднення, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи.Податковим кодексом визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. При цьому, не повинні надавати декларацію спадкоємці, які сплачують податок до нотаріального оформлення спадщини. Юрій Олександрович зауважив, що декларацію громадяни повинні надати до 3 травня 2017 року, а до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій декларації, з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Щодо змін в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб
Відповідно до Законів України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, які набрали чинності 1 січня 2017 року, зокрема, щодо податку на доходи фізичних осіб:
- зменшено вдвічі окремі показники, які мають прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку зі збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень;
- звільнено від оподаткування ПДФО доходів від здавання (продажу) брухту чорних металів (за кодом 7204 УКТ ЗЕД);
- збільшено до 3 мінімальних заробітних плат суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в вищих та професійно-технічних вітчизняних закладах навчання без оподаткування такої суми ПДФО, а також скасовано необхідність особи, що навчається, відпрацювати 3 роки у особи, яка заплатила за таке навчання;
- знято обмеження з розміру суми, сплаченої на навчання, яку платник податку може включити до податкової знижки за наслідками звітного року (у 2016 році така сума не перевищувала 1930 грн. на місяць);
- збільшено з 12 до 24 місяців термін, протягом якого отримувач може використовувати цільову благодійну допомогу, надану на лікування без оподаткування такої суми ПДФО
До уваги сільськогосподарських товаровиробників!
ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що сільськогосподарські товаровиробники можуть протягом п'яти календарних днів після граничного строку подання щомісячної звітності з ПДВ надавати до податкової інспекції заяву про внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Перші заяви можуть бути подані до 25.03.2017р.
Податкові векселі на суму акцизного податку - роз'яснює ДФСУ
Механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку, регламентується Порядком №69.Оскільки механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, визначених пп. 229.6.1 ПКУ, залишився незмінним, при випуску, обігу та погашенні податкових векселів на обсяги цих речовин варто керуватися чинним Порядком №69.
Компенсація вартості проживання оподатковується на загальних підставах
ДФСУ у листі від 09.03.2017 р. №4770/6/99-99-13-02-03-15 зазначає: оскільки виплата компенсації вартості користування житлом у гуртожитку, яка сплачується працівникам роботодавцем, не передбачена умовами трудового та колективного договору, то з метою оподаткування сума такої компенсації включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівників як додаткове благо та оподатковується ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%) на загальних підставах.Крім того, оскільки зазначена компенсація не визначена Переліком як виплата, що звільняється від нарахування ЄСВ, то відповідно до Закону про ЄСВ сума виплаченої компенсації є базою нарахування єдиного соцвнеску на загальних підставах.
Спрощено порядок переміщення готівкової інвалюти фізособами через митний кордон України
Відповідні зміни передбачені Постановою НБУ від 22.03.2017 р. №24, яка набирає чинності сьогодні, 23 березня.
1) Розширено перелік документів, які фізособи-резиденти мають надавати при митному декларуванні готівкової іноземної валюти, що перевищує 10 000 євро в еквіваленті.
Відтепер для підтвердження джерел походження валютної готівки можна надавати не лише документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), а й квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така операція мала місце.
2) Працівникам дипломатичної служби України, що повертаються в Україну після завершення довготермінового закордонного відрядження, дозволено ввозити в Україну готівкову іноземну валюту, у сумі, що перевищує 10 000 євро в еквіваленті, на підставі довідки відповідної дипломатичної установи.
3) Утричі збільшено строк дії підтвердних документів, необхідних для митного декларування готівкової іноземної валюти (про зняття готівки з рахунків та довідки закордонної дипломатичної установи України) – з 30-ти до 90 календарних днів
Якщодоговір з ОДПІ про визнання електронних документів припинено: як бути зі звітністю до укладення нового?
У листі від 06.03.2017 р. № 4597/6/99-99-08-02-01-15 Державна фіскальна служба України нагадала про порядок укладення договорів про визнання електронних документів.Зокрема, зазначено, що такий договір платник податків надсилає засобами телекомунікаційного зв’язку відповідно до затвердженого формату (стандарту) з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. На договір накладаються посилені сертифікатами відкритих ключів посадових осіб, що мають право підпису (керівника, бухгалтера, печатки (за наявності), здійснюється шифрування документа в електронному вигляді та направлення його до органу ДФС за основним місцем обліку.Після надходження договору в електронному вигляді проводиться його розшифрування, здійснюються перевірки ЕЦП, відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту), наявності в системі чинного договору при надходженні проекту нового договору та формується перша квитанція про збереження документа.Після опрацювання договору відповідним органом ДФС платнику направляється друга квитанція, в якій зазначається результат розгляду.
Договір набирає чинності з моменту підписання сторонами та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів.
Водночас податківці зауважують: у разі припинення договору з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність у спосіб, визначений підпунктами "а" і "б" пункту 49.3 ПКУ, тобто:
• особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
• надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Пенсіонери за вислугу років, які провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ
ДФСУ у листі від 13.03.2017 р. №3420/М/99-99-13-02-03-14 нагадує, що з 1 січня 2017 року особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та не отримує дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов’язана визначити базу нарахування ЄСВ, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем. Сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.При цьому податківці наголошують: звільнення від сплати за себе ЄСВ передбачено для фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови якщо вони є пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію. Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і є пенсіонерами за вислугу років та отримують відповідно до закону пенсію, нарахування ЄСВ здійснюється на загальних підставах.
Внесок до статутного капіталу у вигляді грошових коштів - без ПДВ
ДФСУ у листі від 16.02.2017 р. № 2380/А/99-99-15-03-02-15 нагадує, що відповідно до пп. 196.1.1 ПКУ не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з:
- випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) СПД, Нацбанком, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, органами місцевого самоврядування, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах;
- обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери, корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах;
- розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів, а також діяльності з управління активами (у тому числі пенсійними активами, фондами банківського управління), відповідно до закону та інших видів професійної діяльності на фондовому ринку, які підлягають ліцензуванню відповідно до закону.Таким чином, операція із внесення грошових коштів до статутного (складеного) капіталу товариства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді) не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.
Нюанси реалізації нерезидентом пального, придбаного до запровадження СЕА РП
ДФС у листі від 14.03.2017 р. № 5095/6/99-99-15-03-03-15 зазначає, що згідно з п. 6 ст. 1 розділу І Декрету №15-93 юридична особа — нерезидент, яка має місцезнаходження за межами України, створена та діє відповідно до законодавства іноземної держави, не може бути зареєстрована платником акцизного податку.Оскільки представництво нерезидента не є юридичною особою, не може здійснювати операції з підакцизними товарами від свого імені і відповідно не може бути зареєстровано платником акцизного податку, воно не може здійснювати реалізацію пального з безумовним виконанням ним умов законодавства щодо оформлення документів у СЕАРП.При цьому у разі наявності у представництва залишків пального, яке було придбане до запровадження СЕАРП, у зв’язку з відсутністю необхідності його подальшого використання таке представництво вимушене реалізувати пальне контрагентам (транспортним компаніям) уже в умовах СЕАРП.
Відповідно до Порядку №113, контрагент, отримавши такі залишки пального від представництва, до початку здійснення реалізації зобов’язаний:
• зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації шляхом подання заяви до контролюючого органу за основним місцем обліку засобами електронного зв’язку;
• перерахувати кошти на рахунок, відкритий йому в Казначействі, у сумі, необхідній для досягнення розміру суми акцизного податку, на яку він має право подати заявку на поповнення/коригування обсягу залишків пального, на які він має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН.Податківці зауважують, що згідно з п. 117.3 ПКУ здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому цим ПКУ, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального.
Відображення у Книзі обліку доходів, отриманих до дати її реєстрації, є порушенням
Як звернула увагу присутніх заступник начальника Центральної ОДПІ-Ольга Дикань, відображення у Книзі обліку доходів, отриманих до дати її реєстрації у контролюючому органі, є порушенням вимогПодаткового кодексу та Порядку № 579.
При цьому податківці зауважуюють, що відповідно до ст. 164-¹ КУпАП неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).
Дії, передбачені ч. 1 ст. 164 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративною стягненню за те саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).
Дарування підакцизної продукції: чи потрібно сплачувати акциз?
ДФСУ у листі від 14.03.2017 р. №5091/6/99-99-12-03-03-15 нагадує, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування (пп. 14.1.212 ПКУ).Як бачимо, дарування не підпадає під визначення реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. З огляду на це податківці роблять висновок: у суб’єкта господарювання, який не здійснює реалізацію алкогольних напоїв, при даруванні таких напоїв відсутній об’єкт оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі.
Чиновників штрафуватимуть за вимогу печатки на документах
Пропонується виключити із законодавства вимог про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання), а також можливість визнання документу недійсним у зв’язку з відсутністю відбитку печатки.
Виключається необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з держорганами та встановлюється адмінвідповідальність за вимагання чиновниками наявності відбитку печатки на документі.Автори проекту пояснюють, що хоча й прийнято зміни до Господарського кодексу щодо добровільного використання печаток, лишається низка законів, що містять відповідну вимогу. Інші норми ставлять використання печатки в залежність від її наявності. Крім того, лишається питання, яким чином суб’єкти господарювання можуть або повинні дізнаватися про те, чи обов’язкове використання печатки їх контрагентом тощо.двищувальний коефіцієнт 1,4 ;ОО Шприм.8 - об’єкт оподаткування відповідно до примітки 8 до п. 254.4 ПКУ, тобто ширина безперервного інтервалу (суцільної смуги) в усіх регіонах України, що дорівнює або перевищує 10 МГц у кожному регіоні, за умови, що загальна ширина смуги радіочастот не перевищує 40 МГц в одному діапазоні радіочастот, що належать окремому платнику Рентної плати, для якої застосовується понижувальний коефіцієнт 0,75.
Нардепи пропонують не повертати суми податку на нерухомість і плати за землю, сплачені за час АТО
Нагадаємо, що у зв'язку з прийняттям Закону №1797 Податковий кодекс був доповнений важливими нормами для платників податків із зони проведення АТО (п. 38 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ). Зокрема, у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому буде завершено АТО:
-об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що розташовані на території населених пунктів на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно;
- не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, які розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення та перебувають у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб.
Відповідно на сьогодні нараховані та сплачені за період проведення АТО суми податку на нерухомість та плати за землю вважаються надміру сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню.
Законопроектом пропонується:
- положення п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ поширити виключно на:
• платників податків, які станом на 14.04.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, яка визнана такою відповідно до Постанови ВРУ від 17.03.2015 р. №254, або в населених пунктах на лінії зіткнення;
• та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях;
- не повертати (не спрямовувати на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів) нараховані та сплачені за період проведення АТО суми:
• податку на нерухоме майно за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення;
• плати за землю за земельні ділянки, які розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення антитерористичної операції;
- усунути технічну помилку, відповідно до якої був зупинений пп. 3 п. 76 вказаного Закону, згідно з яким пункт 167.5 ПКУ доповнювався новим підпунктом 167.5.4 щодо встановлення ставки ПДФО у розмірі 9 % для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток;
- усунути ще кілька логічних та технічних помилок в пункті 38 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.
Дарування підакцизної продукції: чи потрібно сплачувати акциз?
ДФСУ у листі від 14.03.2017 р. №5091/6/99-99-12-03-03-15 нагадує, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування (пп. 14.1.212 ПКУ).Як бачимо, дарування не підпадає під визначення реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. З огляду на це податківці роблять висновок: у суб’єкта господарювання, який не здійснює реалізацію алкогольних напоїв, при даруванні таких напоїв відсутній об’єкт оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі.
Відображення у Книзі обліку доходів, отриманих до дати її реєстрації, є порушенням
Відображення у Книзі обліку доходів, отриманих до дати її реєстрації у контролюючому органі, є порушенням вимогПодаткового кодексу та Порядку № 579.При цьому податківці зауважуюють, що відповідно до ст. 164-¹ КУпАП неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).Дії, передбачені ч. 1 ст. 164 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративною стягненню за те саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).
Нюанси реалізації нерезидентом пального, придбаного до запровадження СЕА РП
ДФС у листі від 14.03.2017 р. № 5095/6/99-99-15-03-03-15 зазначає, що згідно з п. 6 ст. 1 розділу І Декрету №15-93 юридична особа — нерезидент, яка має місцезнаходження за межами України, створена та діє відповідно до законодавства іноземної держави, не може бути зареєстрована платником акцизного податку.Оскільки представництво нерезидента не є юридичною особою, не може здійснювати операції з підакцизними товарами від свого імені і відповідно не може бути зареєстровано платником акцизного податку, воно не може здійснювати реалізацію пального з безумовним виконанням ним умов законодавства щодо оформлення документів у СЕАРП.При цьому у разі наявності у представництва залишків пального, яке було придбане до запровадження СЕАРП, у зв’язку з відсутністю необхідності його подальшого використання таке представництво вимушене реалізувати пальне контрагентам (транспортним компаніям) уже в умовах СЕАРП.
Відповідно до Порядку №113, контрагент, отримавши такі залишки пального від представництва, до початку здійснення реалізації зобов’язаний:
• зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації шляхом подання заяви до контролюючого органу за основним місцем обліку засобами електронного зв’язку;
• перерахувати кошти на рахунок, відкритий йому в Казначействі, у сумі, необхідній для досягнення розміру суми акцизного податку, на яку він має право подати заявку на поповнення/коригування обсягу залишків пального, на які він має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН.
Податківці зауважують, що згідно з п. 117.3 ПКУ здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому цим ПКУ, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального.
Сектор комунікацій Центральної ОДПІЯкщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!