Всі   НОВИНИ

ФОТОУ Харкові здійснили першу відправку мобілізованих до лав Збройних сил офіцерів запасу (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Суспільство

"Невидимі" - сучасні раби України на алеї в саду Шевченка


03 червня 2015 18:30
переглядів: 1224

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/37295/37295_063554425.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 5.00  

Невидимі проблеми невидимих людей. У саду Шевченка на місяць оселилася арт-інсталяція, присвячена постраждалим від торгівлі людьми українцям. З часу незалежності в Україні у рабство потрапляли за офіційними підрахунками 120 тисяч людей. Їхні долі символічно втілили в 120 фігурах. Образи чоловіків, жінок і дітей, розставлені на центральній алеї саду, змушують зупинитися перехожих не просто для того, щоб прочитати історії шукачів кращого життя, а куди більше - зупинится перед реальною суспільною загрозою


Не прохдити повз чужу проблему. До цього закликають харків'ян організатори арт-інсталяції "Невидимі". Образи біди буквально розмістили посеред міста. 120 фігур українців, які на власному досвіді зіткунлися з торгівлею людьми та рабством.

Ірина Мідловець, спеціаліст програми протидії торгівлі людьми:

Здесь 120 фигур, которые символизируют 120 тыс украинцев, которые согласно данных исследоавний пострадали от торговли людьми во всем мире. Примечательным есть то, что эту инсталяцию сделал человек, который сам был в ситуации торговли людьми, который смог из нее выйти и приехал в Украину, начал заново свою жизнь при помощи международных организаций, общественных организаций открыл маленький бизнес - деревообрабатывающее предприятие и собственноручно сделал эти фигуры 

На алеї порівну фігур жінок і чоловіків - організатори інсталяції інформують - рабство на стать не зважає, так само як не зважає і на вік. За статистикою, 10% від українців, які птрапляють у рабство в різних його проявах - це діти. В організаціях, що займаються допомогою мігрантам, наголошують на появі нових тенденцій у сфері торгівлі людьми. Наразі шукачами кращої долі за кордоном стають не тільки мешканці невеликих населених пунктів, а й міст-мільйонників. До всього проблема торгівлі людьми загострилася з минулого року. Власне, після ускладнення ситуації на Донбасі до категорії ризику потрапили вимушені переселенці.

Катерина Арданьян, заступник Координатора програми протидії торгівлі людьми:

Эта группа сейчас является целевой для торговцев людьми, а эти люди - они очень хорошие психологи, они умеют предложить людям именно то, что им надо. 

За минулий рік Педставництво Міжнародної організації з міграції в Україні виявило 903 людини, які постраждали від трудової або сексуальної експлуатації. І це тільки ті, хто або вирішив розповісти про свою долю, або їх сама знайшла допомога. Так на Харківщині правоохоронці з початку 2015 виявили декілька фактів подібних злочинів.

Сергій Салтовець, начальник Управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми:

На сегодняшний день задержано 20 человек, которым объявлена підозра и дела об объявлении им підозри направлены в суд, которые непосредственно организовывали каналы или принимали лично участие в вербовке, переправке за кордон граждан Украины. 

Організатори арт-інсталяції наголошують - їхні "Невидимі" не просто мистецький проект, а демонстрація, по-перше, самої проблеми, а, по-друге, її вирішення. Людям, які потрапили в халепу, є до кого звернутися - це і консульства України на теренах іншої держави, і поліцейські відділки, і профільні міжнародні організації. З останніми проконсультуватися варто ще на етапі виїзду з батьківщини.
Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!